Darmowe dyplomy na Dzień Mamy

Już w tym miesiącu Dzień Mamy, święto wyjątkowe, które warto celebrować w sposób szczególny. Od macierzyństwa nie ma urlopu i w zasadzie dziecko każdego dnia drobnymi gestami sprawia, że mama czuje się wyjątkowo. Wystarczy przytulenie, buziak, wręczenie kwiatka zerwanego na łące czy magiczne słowo "kocham cię". Prawda jest taka, że żadna z mam nie oczekuje prezentu i zdecydowanie ucieszyć może ją drobny wytwór, który wyszedł spod rąk malca, choćby była to zabazgrolona kartka. Przedszkolaki na pewno przygotują coś w przedszkolu, starsze dzieci wymyślą coś same, a młodsze najczęściej potrzebują pomocy... taty. Tak, tak, często jest tak, że tata sponsoruje prezencik, bo przecież on wie jak ważną rolę odgrywa jego partnerka i ile trudu i zaangażowania wkłada w wychowywanie potomstwa i ogarnianie przy tym domu... I tego się trzymajmy. Tata na pewno zdaje sobie z tego sprawę :). W tym poście pomysłu na zakup prezentu nie znajdziecie, ale spokojnie, zaglądajcie na blog, na pewno odpowiedni temat się pojawi. Tym razem możecie mieć prezent za darmo, poniżej znajdziecie darmowe dyplomy na Dzień Mamy do pobrania w kilku wersjach.
Darmowe dyplomy na Dzień Mamy do pobrania


Darmowe dyplomy na Dzień Mamy

Moje propozycje są proste, powstały z myślą o najmłodszych. Znajdziecie wśród nich wersje do kolorowania lub wydruku w kolorze. Na części dyplomów znajdują się cytaty lub życzenia, które przypadły mi do gustu. Dyplomów jest 12, wszystkie są w jednym pliku, który znajdziecie tutaj (klik).
Opcje napisów są dwie: Dyplom dla Najwspanialszej Mamy i Dyplom dla Idealnej Mamy. My, kobiety mamy świadomość, że nie jesteśmy ideałami, ale od czasu do czasu miło usłyszeć jakiś komplement, nawet jeśli nie do końca zgodny jest on z prawdą :). Już takie jesteśmy. Ilustracji macie do wyboru 6. W zasadzie dyplomy są tworzone parami - jedna wersja z miejscem na nazwisko obdarowywanej, druga dodatkowo z życzeniami/cytatem. Ramki wokół dyplomów stanowią gwiazdki lub kwiaty.
Dyplom dla Najwspanialszej Mamy, Dyplom dla Idealnej Mamy

Jak wcześniej wspomniałam, dyplom można wręczyć dziecku, aby go udekorowało według własnego pomysłu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w puste serca wkleić zdjęcia czy narysować w nich portret lub napisać własne życzenia od serca. Dobrym pomysłem będzie włożenie całości w ramkę. Dzięki temu wariantowi upominek trafi na pewno w widoczne miejsce i nie zostanie schowany do szuflady z milionem dzieł małego artysty, a każdorazowe spojrzenie na niego sprawi, iż mamie będzie się robiło na sercu cieplej.

Darmowe dyplomy na Dzień Mamy do pobrania

Może nie wierzycie, ale prezenty naprawdę są nieważne, istotna jest pamięć. I tak najpiękniejsze słowa jakie można usłyszeć od własnego potomka to: "nigdy nie chciałbym/chciałabym mieć innej mamy". Mam to szczęście, że już je usłyszałam i to w najmniej spodziewanym dla mnie momencie, kiedy w nerwach robiłam kolejny wykład swojej córce. Wtedy mnie zatkało i najzwyczajniej zachciało mi się płakać - takiej reakcji nie przewidywałam! Tym bardziej, że byłam na nią zła i ona doskonale o tym wiedziała. Mam nadzieję, że takie podejście będzie miała zawsze i Wam drogie mamy też tego życzę.
Tymczasem, drodzy tatusiowie i dzieci, korzystajcie, jeśli któraś wersja Wam się podoba, drukujcie i wręczajcie jako upominek 26. maja.

A Wy drogie mamy, jakie najpiękniejsze słowa usłyszałyście od swoich pociech? Jakie gesty najbardziej Was cieszą? Które darmowe dyplomy na Dzień Mamy chciałybyście dostać?

***
Dyplomy na dzień taty pobierzesz tutaj (klik).