DIY: Kartki Wielkanocne z piankowych naklejek

Ostatnio mam tyle pracy, że nie wiem za co się złapać, więc tegoroczne kartki to droga na skróty. Nic wymyślnego i czasochłonnego, jednak zrobionego ze sporym wyprzedzeniem, zatem nie ma obawy, że nie zdążą dojść do adresatów. Tegoroczne nasze propozycje to kartki wielkanocne z piankowych naklejek. Paczkę, w której znajdziemy 6 rodzajów naklejek (pisanki różowe i zielone, kurczaki, zające, koszyczki i napisy) w dwóch opcjach - zwykłej i brokatowej kupiłam za bagatela 3,50 zł, a sztuk jest sporo, bo ponad 100. Jedyny mankament według mnie to napis "Happy Easter", bo skoro już etykieta była w całości po polsku to i naklejka mogłaby być w naszym języku. :) Jednak w tej cenie można przymknąć oko. Ci którym wysyłamy życzenia, zapewne będą umieli sobie to przetłumaczyć. Zresztą środek będzie wypisany w całości po polsku.
Kartki wielkanocne handmade z piankowymi naklejkami

Edukacja przez zabawę z wykorzystaniem technologii

Osobiście uważam, że technologia jest dobra, jeśli potrafimy z niej mądrze i właściwie korzystać. Nie powinna ona zastępować nam różnych dziedzin życia, a jedynie być środkiem wspomagającym nas w organizacji i działaniu. Obecnie nietrudno o uzależnienie od smartfonu czy tabletu, nie tylko wśród dzieci, ale także i wśród dorosłych. Prawda jest bolesna, dziś w ekrany gapi się prawie każdy.
Platforma edukacyjna dla przedszkolaka?

Blog Parenting Poznań 2017

W miniony weekend dane mi było uczestniczyć w kolejnym zlocie dla blogerów, którzy zajmują się tematyką parentingu. Co prawda, nie miałam zamiaru się zgłaszać, ale dowiedziałam się, że będzie tam kilka znajomych, blogujących mam, fantastycznych kobiet, więc stwierdziłam, że choćby dla nich samych warto :). Spotkanie Blog Parenting Poznań zorganizowała Basia z bloga pierwsze-kroki.pl w Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie. Z założenia miało być 100 osób, niestety wiele z nich się nie pojawiło, a szkoda, bo dziewczyna przygotowywała event kilka miesięcy i włożyła w to z pewnością dużo pracy i serca!
Blog Parenting Poznań

DIY Wielkanocny koszyczek-kurczaczek z filcu

Do Wielkanocy pozostał miesiąc, więc powoli wkradać się będą do nas tematy związane z tymi świętami. Niedawno pokazywałam Wam jak zrobić koszyczek z tektury (klik), tym razem pojawi się pomysł na bardziej świąteczną wersję. Jaką? Dziś na blogu DIY: wielkanocny koszyczek-kurczaczek z filcu.
Wielkanocny koszyczek-kurczaczek z filcu

DIY: Kwiaty z papieru

Wiosna zbliża się do nas dużymi krokami, zaraz wszystko zacznie kwitnąć i zrobi się pięknie. Tymczasem jeśli lubicie kwiaty czy robótki ręczne i cierpicie na nadmiar papieru w domu mam dla was kilka inspiracji, jak zrobić kwiaty z papieru DIY. Ich zaletą jest to, że nie zwiędną, nie uschną i nie wymagają pielęgnacji, a jak wiadomo - papier jest cierpliwy :). Obyście Wy też byli podczas działania.
Kwiaty z papieru

Tablice z alfabetem w wersji angielskiej

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że język obcy jest 'obowiązkowy' już w przedszkolu. Najczęstszy wybór pada na angielski. Oczywiście nauka odbywa się na zasadzie zabawy i nie chodzi o to by egzaminować w jakikolwiek sposób maluchy, ale o to, by osłuchały się z innym językiem. Wiele nauczycielek podjęło decyzję (zostało zmuszonych?) by rozpocząć kursy czy studia podyplomowe w celu uzupełnienia kwalifikacji w tym zakresie. Chociaż tak naprawdę nie jest to wymóg konieczny, mnóstwo z nas zdecydowało się na ten krok. Czy słusznie? Osobiście nie jestem w 100% przekonana do pomysłu, aby wychowawca grupy w przedszkolu prowadził angielski. Nie jest to jednak temat na ten post. Niemniej skoro już najmłodsi uczą się języków obcych mam dla Was tablice z alfabetem w wersji angielskiej.English alphabet