Mam Blogerek Fanaberie - Kreatywna Mama

Szczęście moje, że po prawie dwóch tygodniach zmagania się z zapaleniem oskrzeli udało mi się stanąć na nogi i wybrać na spotkanie Mam Blogerek Fanaberie w Pile. Co prawda tylko pewnego rodzaju zawirowania sprawiły, że wysłałam zgłoszenie, ale nie żałuję. Formuła była inna niż zwykle bo w spotkaniu uczestniczyły także czytelniczki.
Mam Blogerek Fanaberie Piła

Ubranka dla dzieci – jakie błędy popełniamy najczęściej przy ich zakupie?

Wielu rodziców przy zakupie odzieży dla dzieci kieruje się w szczególności ich wyglądem oraz ceną. W sprzedaży znajdziemy wiele świetnych ubranek, które doskonale nadają się na różne pory roku, ale przed zakupem warto wiedzieć, na co patrzeć. Jakie błędy najczęściej popełniamy przy zakupie ciuszków dziecięcych?

Puzzle z alfabetem

Kolejną pomocą dydaktyczną, którą stworzyłam są puzzle z alfabetem. Pomagają one nie tylko w zapamiętywaniu liter, ale dzięki nim można ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, rozwijać słownictwo etc.
Jeśli jesteście zainteresowani nauką czytania możecie pobrać na moim blogu także m.in::
Puzzle z alfabetem

Mikołajek - kompan na każdy dzień + przepis na zdrowe ciasteczka

Mikołajek to bohater opowiadań dla dzieci, który jest bardzo znany i lubiany. Pierwsza jego przygoda została opublikowana prawie 60 lat temu we francuskim dzienniku. Zdobyła ona tak duże uznanie, że powstała cała seria. Swoje istnienie Mikołajek zawdzięcza Rene Goscinnemu i Jeanowi Jaquesowi Sempe. Do naszej biblioteczki trafiło ostatnio 5 pozycji Wydawnictwa Znak, których bohaterem jest wspomniany chłopiec. Od razu przypadły dzieciaczkom do gustu. Wszystkie pochłonęliśmy w dwa tygodnie...
Seria oparta o przygody Mikołajka

Inspirują i rozwijają – warsztaty plastyczne dla dzieci

Szukasz dobrego pomysłu na wolny czas dla dziecka? Warto postawić na warsztaty plastyczne, które nie tylko rozwijają kreatywność i inspirują do tworzenia, ale również wspomagają wszechstronnie rozwój psychosomatyczny dzieci, a to wszystko w formie świetnej zabawy!
Warsztaty plastyczne dla dzieci

Domowy pupilek? Czym kierować się przy wyborze zwierzaka dla dziecka?

W obecnych czasach, gdzie wszystko dostępne jest od ręki, wielu rodziców bez wahania spełnia oczekiwania i zachcianki dzieci. Półki sklepowe uginają się od zabawek, podczas gdy w latach 80' wybór był znikomy. Niestety często także zapadają nieprzemyślane decyzje. Mam tu na myśli temat posiadania zwierząt - żywych stworzeń, których nie można odłożyć na półce i bawić się nimi tylko wtedy, gdy dziecko najdzie na to ochota. Jeśli już jednak zgodzimy się by w naszym domu pojawił się nowy pupilek, zastanówmy się czym kierować się przy wyborze zwierzaka dla dziecka.

Porozmawiajmy o owadach: biedronka i konik polny + szablony

Niektórzy uważają, że owady są obrzydliwe, inni są nimi zafascynowani. W koniku polnym i biedronce nie ma być może niczego wyjątkowego, ale ostatnio przy okazji przeglądania mojego archiwum napotkałam właśnie je i w związku z tym padło hasło: "porozmawiajmy o owadach".
Biedronka i konik polny szablon

Walentynkowe karty pracy do pobrania

Święto zakochanych tuż tuż. Maluchy raczej go nie obchodzą, ale Walentynki są na tyle popularne, że zawsze temat gdzieś się przewinie. Każda wystawa sklepowa robi się czerwona, wyposażona w serca, amorki i inne ozdoby kojarzące się z miłością. O ile dla dzieci może to być temat dość abstrakcyjny można poćwiczyć ich spostrzegawczość, wiedzę i poprzez ćwiczenia rozwijać małą motorykę - dlatego przygotowałam dla Was karty pracy.
Walentynkowe kart pracy dla dzieci

Nauka alfabetu dzięki grze... SłowoStwory w akcji

Obecnie bardzo cenię wszelkie zabawki, gry i inne materiały dydaktyczne, które ułatwiają dzieciom naukę zapamiętywania liter i czytania. W ubiegłym miesiącu w moje ręce trafiła właśnie gra, która dodatkowo pomaga opanowanie alfabetu - "SłowoStwory" Wydawnictwa Egmont.
Gra SłowoStwory

DIY: pudełeczko-koszyczek z tektury na drobiazgi + szablon do pobrania

Czasami mamy mnóstwo drobiazgów, podobnie i nasze pociechy. Jeśli nie mamy pomysłu gdzie je trzymać - można zrobić własnoręcznie pudełeczka z tektury i ozdobić je według upodobań. Egzemplarze, które są na zdjęciu wykonała oczywiście Hania ;-P W tym poście mam dla Was szablon do pobrania, abyście mogli go wykorzystać.
Pudełeczko-koszyczek z tektury

Kuchnia to miejsce tylko dla dorosłych!

Kuchnia jest miejscem wyjątkowym, w którym czai się pełno niebezpieczeństw - więcej, niż gdziekolwiek indziej w domu. Wszak na każdym kroku można sobie zrobić krzywdę, więc najlepiej najmłodszym domownikom absolutnie zakazać do niej wstępu. Najlepiej ją zabarykadować i nie pozwalać się do niej zbliżać, a przy wejściu powinno się powiesić kartkę: "Kuchnia to miejsce tylko dla dorosłych" - nieważne czy maluch umie ją przeczytać czy nie. Czy Wy także jesteście takiego zdania? Ograniczacie swoje dzieci czy zachęcacie je do wspólnego działania?

Dziecięca wyobraźnia

Beztroski świat dziecka opiera się głównie na zabawie, przez którą poznaje świat. Potrafi ono spędzać całe dnie bawiąc się tymi samymi zabawkami, wytwarzając wokół siebie beztroską aurę.
Czasy się zmieniają, a wraz z nimi dziecięce zapotrzebowania na ciągłe dostarczanie nowych bodźców. Według wielu odpowiedzią na potrzeby współczesnego dziecka są  Bruder zabawki. Dlaczego? O tym poniższy artykuł.