DIY: Kwiaty z papieru

Wiosna zbliża się do nas dużymi krokami, zaraz wszystko zacznie kwitnąć i zrobi się pięknie. Tymczasem jeśli lubicie kwiaty czy robótki ręczne i cierpicie na nadmiar papieru w domu mam dla was kilka inspiracji, jak zrobić kwiaty z papieru DIY. Ich zaletą jest to, że nie zwiędną, nie uschną i nie wymagają pielęgnacji, a jak wiadomo - papier jest cierpliwy :). Obyście Wy też byli podczas działania.
Kwiaty z papieru


DIY: Kwiaty z papieru


Przez 2,5 roku blogowania trochę tutoriali się już u mnie pojawiło. Aktualna pora roku to świetny pretekst, aby zebrać wszystko w jednym miejscu, dodać nowości i polecić Wam pomysły innych blogerek.

1. Żonkil z krepy


Do wykonania żonkila potrzebujemy:
- krepę w kolorach: żółty, biały, zielony,
- nożyczki,
- słomkę,
- klej.

Wykonanie:
Końcówkę słomki ciasno owijamy cieniutkim paskiem żółtej krepy i sklejamy go. Następnie ucinamy około 5 cm pasek tego samego koloru i owijamy wokół słomki dość luźno, zakończenie sklejamy, aby całość się nie rozwinęła, natomiast dolną część dodatkowo obwiązujemy nitką.

Wycinamy 5 białych płatków w kształcie listków i mocujemy je dookoła żółtego środka za pomocą kleju.
Kolejny etap to zrobienie łodygi. W tym celu ucinamy około 0.5 cm grubości pasek krepy i pod kwiatkiem zaczynamy okręcać słomkę na całej długości, grubiej u góry, a resztę cienko. Na końcu pozostaje nam wyciąć liście i przykleić je w odpowiednim miejscu.


2. Dalia z papieru

Dalia z papierowych rulonów Mama Kreatywna
Efekt uzyskamy przez odpowiednie złożenie kwadratowych lub prostokątnych kartek papieru i naklejenie ich na tekturowe koło. Dokładny opis odnajdziecie na blogu Mama Kreatywna (klik).

3. Róże z krepy

Róże z krepy Matki Polki Fanaberie
Ten kwiat jest wyjątkowo czasochłonny, ale efekt, zwłaszcza w bukiecie jest powalający. Trzeba mieć sprawne palce i mnóstwo cierpliwości. Tutaj daję Wam dwie opcje wyboru. Możecie zajrzeć po tutorial do Matki Polki Fanaberie (klik) lub tutaj (klik).
Róże z krepy

4. Papierowy bukiet z serc

Bukiet z papierowych serc Jaśkowe Klimaty
Zawsze jakaś alternatywa dla nudnych, pospolitych kwiatów :) Jak go wykonać powiedzą Wam Jaśkowe Klimaty (klik).


5. Kwiaty z kół origiami

Kwiaty z kół origami
Dwufunkcyjne, gdyż można je wykorzystać jako wiatraki :) Sposób wykonania podejrzycie klikając tutaj.

6. Kwiaty z kwadratów origiami

Origami przestrzenne: kwiaty z kwadratów
Kwadratowe bloczki do notatek są niedrogie i dostępne wszędzie. Wielu z nas ma je pod ręką i w domu i w pracy do szybkich notatek. Teraz już wiecie, że w chwilach nudy możecie stworzyć takie kwiaty jak na załączonym obrazku. Jak je wykonać? Instrukcja (klik).

7. Bukiecik z papierowych pasków

Bukiet z papierowych pasków Mama Balbinka
I paski mogą się na coś przydać. Dwukolorowy bukiecik znajdziecie na blogu u Mamy Balbinki (klik).


8. Kwiat z serwetek

Kwiat z papierowych serwetek
Totalna wolna amerykanka :) . Do jego wykonania potrzebujemy:
- papierowych serwetek (3 szt. 2-warstwowe),
- nożyczki,
- pinezki,
- krepę,
- klej,
- słomkę.

Najpierw układamy równo serwetki, rysujemy na nich koło i wycinamy.


Pinezkę owijamy krepą. Następnie dwa podłużne kawałki tego samego koloru rolujemy i skręcamy kuleczki na końcu. Przyklejamy to od spodu pinezki.


Przebijamy owiniętą krepą pinezką nasze serwetki, a od spodu zabezpieczamy wszystko korkiem, który odpowiednio docinamy. Do korka także pinezką doczepiamy słomkę i całość owijamy zieloną krepą.
Aby kwiat był ładniejszy rozwarstwiamy serwetki i każdą część unosimy, nieco gniotąc.
Na końcu przyklejamy np. takie listki i kwiatek gotowy.

W Internecie znajdziemy całe mnóstwo inspiracji. Ludzie mają naprawdę niesamowite pomysły by tworzyć kwiaty z papieru DIY. Te które Wam tutaj przedstawiłam, z powodzeniem można wykonać z dziećmi, z mniejszą lub większą pomocą.