Jeż z kawy - Projekt Spoza tęczy #1 brązowy

Włączyłyśmy się w projekt "Spoza tęczy", którego inicjatorką jest autorka bloga Bajdocja, dlatego też przynajmniej raz w miesiącu będziemy odnosić się do konkretnych kolorów uwzględnionych w zestawieniu - w tym przypadku: różowego, brązowego, białego, szarego i czarnego. Działania będą podejmowane właśnie z wykorzystaniem któregoś z nich. A więc zaczynamy. Na pierwszy ogień idzie BRĄZOWY jak ziarna kawy.

Jak zrobić kolorową sól imitującą piasek

Lato się już skończyło, a jesień rozpoczyna się łaskawie - przynajmniej w naszym regionie. Powracając zatem do wakacyjnych do wspomnień i wykorzystując piękną pogodę na dworze postanowiłam zagospodarować dzieciom czas, jak zwykle kreatywnie. Dlaczego na świeżym powietrzu? Dlatego, że jest przy tym mnóstwo bałaganu. Po ostatnich takich zajęciach w przedszkolu, dłużej sprzątaliśmy niż wykonywaliśmy pracę :), nie jest to więc zajęcie dla tych, którzy nie cierpią bałaganu.
Wazoniki z kolorowym "piaskiem"

Książeczki angażujące małego czytelnika

Twoje dziecko nie lubi słuchać opowiadań i bajek, które mu czytasz? Nic dziwnego, skoro jest tylko biernym słuchaczem, ewentualnie pozwalasz mu wskazywać paluszkiem (gdzie jest kucyk, krasnal czy inne stworzenie) lub wydawać dźwięki (jak kot czy pies). Mam cztery propozycje, na pierwszy rzut oka niepozorne, które pokocha każdy brzdąc.

Jak zrobić kwiaty, wiatraki z kół origami?

Tym razem pomysł zaczerpnęłam od koleżanki z pracy, która przygotowywała wystrój powitalny na korytarzu w przedszkolu. Sposobów na wykonanie kwiatów metodą origami znam dosyć dużo, dokładam więc kolejny. Ten egzemplarz, bez środeczka wygląda jak wiatrak więc to takie 2w1 :).

Jak złagodzić ból gardła u dziecka?

Dziecko narzeka na ból gardła? Poznaj skuteczne sposoby, które pomogą rozprawić się ze wspomnianą dolegliwością.

Kartka okolicznościowa z okazji narodzin dziewczynki

Produkcja ruszyła pełną parą i może powiewać nudą, aczkolwiek pewnie są osoby, które szukają różnych inspiracji i lubią tego typu tematykę :) Tym razem tutorial wykonania kartki okolicznościowej handmade z okazji narodzin dziewczynki. Nawet zdradzę Wam do kogo leci nasz wytwór. Otóż, blogowa koleżanka Magda - Mama Kreatywna niedawno po raz drugi została mamusią, a że się znamy, taki symboliczny drobiażdżek  z gratulacjami posyłamy. Zresztą nie tylko my, bo Oli-Loli też wrzuciła sposób wykonania kartki swojego autorstwa (tutaj) dla tej samej adresatki.
Jak zrobić kartkę okolicznościową handmade z okazji narodzin dziewczynki It's a girl