DIY lampiony z puszek

W garażu zalegają mi puszki po mleku modyfikowanym. Część została wykorzystana do różnego rodzaju śrubek, kilka ozdobiłyśmy masą papierową (możecie zobaczyć tutaj). Tym razem, mając na wakacjach siostrzeńca, który bardzo lubi, gdy daję mu coś do dłubania, stworzyliśmy lampiony z puszek.
DIY lampion z puszki

Kartka okolicznościowa handmade

Kolejna moja propozycja: kartka okolicznościowa handmade (oczywiście) z kwiatem i motylkami. Wrzesień to dla nas miesiąc rozpoczynający cały cykl urodzin wśród najbliższych, więc myślę, że się trochę naprodukujemy, a częścią efektów naszej pracy pochwalimy się na pewno na blogu. Może nie wszystkimi, bo ostatnio brakuje mi czasu :). Zaczęłam tworzyć dekoracje do sali i to pochłania mnie bez reszty. Efektami będę się pewnie chwaliła na moim fanpage'u.

Inspiracje: góry... w pokoju dziecka

Mój urlop niestety dobiegł końca, wracam do pracy bardziej zmęczona niż przed jego rozpoczęciem, a to dlatego, że zachciało nam się zakończyć "wolne" remontem. Nie będę się nad tym zbytnio rozwodzić, co, jak, po co i dlaczego, ale jak każdy remont i nasz wydłużył się chociaż nie było tego w planach. Pierwszą część urlopu spędziliśmy w górach i przyznam szczerze, że byłam w nich w okresie letnim pierwszy raz od 16 lat... Wreszcie porządnie pochodziłam, nacieszyłam oczy (zimą jeździmy co roku, ale w innym celu i to już nie to samo). Zatem malując pokój dzieci wpadałam na pewien pomysł, gdyż one też były zauroczone widokami.
Jak namalować góry w pokoju dziecka przy użyciu taśmy malarskiej i farb

Jak nauczyć dziecko wiązać buty?

Wiązanie sznurówek nie jest umiejętnością łatwą, wręcz przeciwnie. W sumie to większość rodziców idzie na łatwiznę i kupuje buty na rzepy. Dzisiaj przedstawię Wam gadżet dzięki któremu nauczyłam swoje dziecko wiązać buty. Na końcu znajdziecie także filmik instruktażowy z dwoma sposobami wiązania.