Jak zrobić płyn do baniek mydlanych?

Czy to możliwe, aby zainwestować niecałe 12 zł i mieć spokój na długie godziny? Możliwe, bo które dziecko nie kocha baniek mydlanych? Oczywiście nie chodzi mi o kupno gotowych pojemniczków, które wystarczają na bardzo krótko. Teraz otwarcie stwierdzam, że ten wydatek jest nieopłacalny... Na podstawie czego? A tego, że dostałam zadanie: zrób na festyn płyn do baniek. No to jaki miałam wybór? Koleżanki nauczycielki na różnych forach podają przepisy, więc jeden z nich wypróbowałam i puszczam dalej w świat - nie jest opatentowany, zatem mogę :)
Jak zrobić płyn do baniek

Dmuchane zamki – od ogrodowej zabawki po wielometrowe kolosy

Dmuchane zabawki cieszą się coraz większą popularnością. Pojawiają się w przydomowych ogrodach, na piknikach i imprezach dziecięcych oraz w ogromnych parkach rozrywek nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Warto zatem poświęcić im nieco więcej uwagi i napisać kilka słów o ich rodzajach. Jeśli temat wydaje się Wam ciekawy, to zapraszam do dalszej lektury!

Segregacja śmieci - dbamy o środowisko z Detektywem Łodygą

Temat ochrony i dbania o środowisko jest bardzo modny i popularny. Dzieciom powinniśmy wpajać podstawowe zasady od najmłodszych lat, tak, aby niektóre nawyki weszły im w krew. Jednym z nich jest segregacja śmieci, teraz już powszechna. Każdy obywatel ma obowiązek uiszczać opłaty za wywóz odpadów - wymusza to na nas poniekąd GOAP. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to automatycznie zgadzamy się na taką selekcję. 
Kontenery do segregowania śmieci

Wygoń dziecko z domu!

Przychodzi taki czas, że każdy z nas może wygonić dzieci z domu - bez skrupułów i jakichkolwiek wyrzutów sumienia. I trzeba ten fakt wykorzystywać do maksimum, z pełną premedytacją. A skutki... będą zauważalne i w gruncie rzeczy powinny być satysfakcjonujące zarówno rodziców jak i dzieci!*

Zabawy dla niemowlaków – bawiąc, ucz!

Czas spędzony na zabawie z dziećmi to wielka radość dla rodziców i jeszcze większa frajda dla małych szkrabów. Ale zabawa nie musi być tylko beztroską. Oprócz ogromnej ilości przyjemności, może także nieść ze sobą cenną dla dzieci naukę. Wystarczy, że wybierzesz kilka zabaw z edukacyjnym przesłaniem lub wzbogacisz ulubione zabawy malucha o kilka ważnych elementów. Zobacz, jak to zrobić.