Ilustracje z sylabami do pobrania

Zarówno podczas zabaw z córką jak i w grupie przedszkolnej staram się wykorzystywać jak najwięcej zróżnicowanych metod by ułatwić dzieciom zapamiętywanie liter i przygotować je do tworzenia i odczytywania sylab i wyrazów. Dlatego też tworzę pomoce dydaktyczne na własne potrzeby, ale oczywiście dzielę się nimi z Wami :) Tym razem przygotowałam zestaw ilustracji z wyrazami dwu-, trzy- i czterosylabowymi.

Ilustracje z sylabami

Jak zwykle wszystkie przygotowane przeze mnie pliki są w pdf-ie więc nikt nie powinien mieć problemu z ich pobraniem. Wystarczy je wydrukować (można przykleić na sztywne kartki lub najlepiej zalaminować), rozciąć w pionie (część ilustracji i sylaba muszą być w jednym kawałku) i mamy szybką i tanią pomoc dydaktyczną. Chyba, że nie chcecie się męczyć wtedy możecie wybrać się do sklepu po gotowe gry edukacyjne dla najmłodszych - jednak moja wersja jest bardziej ekonomiczna :).

W pierwszym pliku mamy 24 ilustracje dwusylabowe. Odnajdziecie go tutaj. Zabawa tymi kartami ćwiczy kilka umiejętności. Są one puzzlami, zatem ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, logiczne myślenie, widzenie i wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki temu dzieci automatycznie zapamiętują też wygląd i układ liter (sylab/wyrazów). Odczytują słowa w dowolny sposób, jeśli chcą mogą literować, mogą też sylabizować i taki jest główny cel - by rozpoznawały wzrokowo sylaby. 
Kiedy opanują tę umiejętność można odciąć im sylaby i poprosić by same spróbowały ułożyć nazwę do danego obrazka.

W drugim pliku mamy zestaw 12 ilustracji trzysylabowych, zatem poziom trudności nieco wzrasta, bo elementów jest więcej. Pobierzecie go tutaj.

I ostatni plik to 6 ilustracji czterosylabowych. Pobierzecie go tutaj.
Ilustracje czterosylabowe

Każde dziecko uczy się inaczej. Nauka czytania jednym przychodzi łatwiej inni mają z nią ogromne problemy, dlatego istotne jest by wykorzystywać zróżnicowane metody, wreszcie któraś "przypadnie do gustu" naszemu kilkulatkowi. 
Zapraszam Was także do pobierania tablic z literami i liczbami, które znajdziecie w plikach do pobrania. Jeśli korzystacie, życzę miłej i owocnej nauki :)